RecPlexApril23Indoor/OutdoorTriathlon

Age Group Results with Splits
Overall
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Scott Raymond M 30 34 0:06:02 0:16:26 0:14:47 0:37:15
Jodie Meier F 25 - 29 0:08:37 0:16:34 0:15:34 0:40:45
Age Group
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Aleena Villani F 08 - 12 0:09:12 0:18:50 0:21:25 0:49:27
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Gina Villani F 13 - 15 0:07:33 0:20:36 0:16:53 0:45:02
Sarah Ball F 13 - 15 0:06:36 0:24:56 0:20:05 0:51:38
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Elizabeth Smith F 20 24 0:06:51 0:17:08 0:20:51 0:44:50
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Susannah Moroney F 25 - 29 0:07:25 0:20:45 0:14:49 0:42:59
Chera LaCourt F 25 - 29 0:08:30 0:18:45 0:21:30 0:48:45
Meaghan Williamson F 25 - 29 0:07:54 0:22:41 0:18:28 0:49:03
Nikki Ball F 25 - 29 0:11:16 0:21:21 0:18:22 0:50:59
Sarah Hasslinger F 25 - 29 0:10:59 0:25:56 0:19:21 0:56:16
Kathyrn Smith-Thompson F 25 - 29 0:12:33 0:23:53 0:29:18 1:05:44
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Abby Weinkauf F 30 34 0:09:20 0:21:12 0:24:07 0:54:39
Danielle Marifern F 30 34 0:13:51 0:27:25 0:21:30 1:02:46
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Cathy Munson F 35 39 0:09:30 0:19:33 0:16:53 0:45:56
Kris Faber F 35 39 0:09:11 0:19:08 0:19:47 0:48:06
Victoria Alia F 35 39 0:07:38 0:22:05 0:19:23 0:49:06
Heidi Newberry F 35 39 0:09:47 0:20:19 0:20:16 0:50:22
Debra Solomon F 35 39 0:10:44 0:22:24 0:23:07 0:56:15
Margie Mandli F 35 39 0:13:38 0:24:28 0:22:04 1:00:10
Jodi Staral F 35 39 0:10:34 0:22:55 0:27:20 1:00:49
Laure Kosey F 35 39 0:15:53 0:23:47 0:24:33 1:04:13
Darla Garbedian F 35 39 0:17:53 0:26:29 0:33:26 1:17:48
Karen Adams-Taylor F 35 39 0:14:35 0:29:22 0:35:37 1:19:34
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Cheryl Roberts F 40 44 0:08:19 0:20:17 0:17:23 0:45:59
Cheryl Roscher F 40 44 0:08:34 0:20:13 0:22:17 0:51:04
Margaret Blum F 40 44 0:12:55 0:22:20 0:19:52 0:55:07
Karen Weber F 40 44 0:16:11 0:22:05 0:27:07 1:05:23
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Doreen Decesaro F 60+ 0:11:58 0:20:56 0:28:58 1:01:52
Doris LaCourt F 60+ 0:17:36 0:30:28 0:33:57 1:22:01
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Adam Meier M 25 29 0:09:42 0:18:07 0:14:29 0:42:18
Joe Kosman M 25 29 0:06:25 0:22:19 0:17:26 0:46:10
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Josh Carpenter M 30 34 0:07:49 0:19:50 0:16:00 0:43:39
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Aaron Derby M 35 39 0:06:57 0:19:23 0:20:21 0:46:41
Eric Goni M 35 39 0:08:01 0:20:28 0:18:39 0:47:08
Dave Miller M 35 39 0:09:19 0:20:31 0:20:24 0:50:14
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Michael Brien M 40 44 0:07:47 0:21:23 0:26:13 0:55:23
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
James Delwiche M 45 49 0:12:13 0:24:00 0:20:35 0:56:48
Daniel Lathrop M 45 49 0:13:14 0:24:33 0:21:54 0:59:41
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
Sixto Linares M 50 - 54 0:08:46 0:20:36 0:18:15 0:47:37
Stephen McAuliffe M 50 - 54 0:10:34 0:23:29 0:22:49 0:56:52
Name Division Swim+T1 Bike+T2 Run Time Race Time
David Centella M 55 - 59 0:09:24 0:21:15 0:24:28 0:55:07